Charakterystyka segmentowych bram garażowych

Segmentowe bramy garażowe to coraz popularniejszy wybór wśród właścicieli domów jednorodzinnych oraz inwestorów budujących obiekty komercyjne. Ich rosnąca popularność wynika z wielu zalet, takich jak wygoda użytkowania, estetyka, bezpieczeństwo oraz energooszczędność. 

Segmentowe bramy garażowe składają się z kilku poziomych paneli, zwanych segmentami, które są połączone zawiasami. Dzięki temu rozwiązaniu brama może być łatwo otwierana i zamykana za pomocą mechanizmu prowadzącego ją wzdłuż szyn umieszczonych pod sufitem garażu. Segmenty poruszają się równolegle do sufitu, co sprawia, że brama zajmuje niewiele miejsca zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. W związku z tym segmentowe bramy garażowe są idealnym rozwiązaniem dla osób dysponujących ograniczoną przestrzenią.

Estetyka i dopasowanie do stylu budynku

Jednym z głównych atutów segmentowych bram garażowych jest ich atrakcyjny wygląd. Producenci oferują wiele wzorów, kolorów oraz faktur, dzięki czemu można dopasować bramę do indywidualnych preferencji oraz stylu budynku. Ponadto segmentowe bramy garażowe cechują się wysoką jakością wykończenia, co przekłada się na estetykę całego obiektu.

Bezpieczeństwo użytkowania

Segmentowe bramy garażowe są wyposażone w szereg zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników. Jednym z nich jest system przeciwwypadkowy, który uniemożliwia zsunięcie się bramy w przypadku awarii mechanizmu. Ponadto wiele modeli posiada zabezpieczenia przed włamaniem, takie jak blokady ryglujące czy systemy alarmowe. Warto również wspomnieć o zabezpieczeniach dla dzieci, takich jak czujniki ruchu czy zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców.

Energooszczędność i izolacja termiczna

Właściwości termoizolacyjne segmentowych bram garażowych to kolejny aspekt przyciągający uwagę klientów. Panele są wypełnione materiałem izolacyjnym, najczęściej pianką poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację cieplną oraz akustyczną. Dzięki temu pomieszczenie garażowe jest lepiej chronione przed utratą ciepła, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania budynku. Dodatkowo, uszczelki montowane wokół bramy garażowej zapobiegają przedostawaniu się powietrza z zewnątrz, co również wpływa na komfort termiczny.

 

 

Mapa dojazdu

Kontakt

„Ka-Ma” Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa
Mariusz Zołotar
os. Przyleśne 57
82-400 Czernin

NIP: PL5791076768

tel./fax. 55 277 52 17
tel. kom. 605 228 945

biuro@ka-ma24.pl

facebook