Markizy i pergole. Nowoczesne osłony przestrzeni tarasowej

Zadaszenie tarasu jest niezwykle praktycznym i komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza w upalne dni – nowoczesna osłona zapewni odrobinę cienia i osłoni przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Ponadto dzięki pergolom i markizom można podnieść estetykę fasady budynku i stworzyć zaciszną przestrzeń relaksu dla wszystkich domowników. Pozostaje jedynie pytanie: co wybrać – markizę czy pergolę?

Gdzie sprawdzą się markizy tarasowe?

Markizy to konstrukcja aluminiowa, na której rozciągnięta jest nieprzemakalna tkanina. Markizy mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie, a poszycie po zwinięciu chowane jest w estetycznej kasecie. Dostępne są markizy tarasowe w wielu wariantach kolorystycznych oraz w różnych wymiarach. Materiał nie blaknie pod wpływem słońca, ponieważ nitki barwione są w masie. Wielkość markizy wpływa na klasę wiatrową, która określana jest w trzech stopniach. Można dostosować kąt nachylenia markizy oraz wybrać sposób montażu – konstrukcja może zostać zamocowana do ściany, balkonu lub krokwi. Markizy warto wybrać do zadaszenia mniejszych tarasów, ponieważ nie zajmują sporo miejsca, a ich montaż nie jest skomplikowany. Markizy chronią przed słońcem z jednej strony, czyli od góry, a ich zaletą jest stosunkowo niska cena.

Czy pergola tarasowa to dobry wybór?

Pergola tarasowa to wielofunkcyjne rozwiązanie i niezawodna konstrukcja w każdych warunkach atmosferycznych. Idealnie pasuje do nowoczesnych budynków i świetnie sprawdza się nawet przy tarasach o bardzo dużej powierzchni. Pergole to konstrukcje na aluminiowych słupach nośnych przymocowanych do podłoża, na których zamontowany jest stelaż. Poszycie z tkaniny może rozciągać się nie tylko na dach, ale także na ścianę boczną, gwarantując idealną osłonę przed słońcem. Podobnie jak markizy pergole mogą mieć różny kąt nachylenia, wysięg i wymiar.

Mapa dojazdu

Kontakt

„Ka-Ma” Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa
Mariusz Zołotar
os. Przyleśne 57
82-400 Czernin

NIP: PL5791076768

tel./fax. 55 277 52 17
tel. kom. 605 228 945

biuro@ka-ma24.pl

facebook